Je možné, že různé barvy se na sluníčku zahřívají různě? A která bude na slunci teplejší a která chladnější? Pojďte to s dětmi zjistit do tohoto experimentu.
VíceBlog
Proč čaj nezaléváme studenou vodou?
Přemýšleli jste někdy, jestli je možné si připravit čaj i ve studené vodě? A čím se čaj připravený ve studené a teplé vodě liší (samozřejmě kromě teploty)?
VíceKostra listu
Jsou kulaté, podlouhlé, srdíčkové. Některé mají hladký okraj a některé mají okraj jako pila. Pokud jste si přečetli název tohoto pokusu, tak vám je určitě jasné, že mluvím o listech. Pojďte je dnes blíže prozkoumat pomocí experimentu.
VíceCo by si dal mravenec na snídani?
Pojďte si s dětmi také vyzkoušet, co si mravenci nejraději dají ke snídani. Je to výborná aktivita na procvičení vědeckého myšlení, od plánovaní experimentu, stanovení předpokladu až po vyhodnocování závěrů.
VíceZakopej to!
Zamysleli jste se někdy nad tím, jak dlouho se v zemi rozkládá banánová slupka? Nebo bavlněné trenky? A co ty pohozené kapesníčky v lese? Pojďte si to s dětmi vyzkoušet a na vlastní oči si ověřit, s čím si příroda poradí a co už je na ní moc.
VíceExperiment se vzlínavostí vody aneb malujeme vodou
Gravitace je mocná a všechny nás drží při zemi. Překonat ji vyžaduje velké úsilí. Ovšem voda a jiné tekutiny jsou pro gravitaci statečnými soupeři. Jen si vzpomeňte kolik lidí řeší vlhkost ve zdech a vzlínání vody. Voda jakoby na gravitaci zapomněla a bezstarostně si šplhá vzhůru. A právě tuto vlastnost...
Více