Blog

Pokus s mlékem

Okouzlující barevný experiment s mlékem a mýdlem

Myslím, že snad všechny děti milují barvy a ještě raději si s barvami hrají. V dnešním experimentu se budou moci vyřádit všichni malí i velcí umělci a užít si spoustu barevných kouzel a u toho se naučit i něco o povrchovém napětí.

Více
Experiment šišky

Tanec šišek

Víte, že šišky umí tančit? Že to jsou takové malé aquabely? Pojďte s námi prozkoumat, jaké krásné pohyby umí dělat každá šiška, když ji dáme do vody. Jen si vzpomeňte kolik lidí řeší vlhkost ve zdech a vzlínání vody. Voda jakoby na gravitaci zapomněla a bezstarostně si šplhá vzhůru. A...

Více

Kostra listu

Jsou kulaté, podlouhlé, srdíčkové. Některé mají hladký okraj a některé mají okraj jako pila. Pokud jste si přečetli název tohoto pokusu, tak vám je určitě jasné, že mluvím o listech. Pojďte je dnes blíže prozkoumat pomocí experimentu.

Více
Experimenty pro děti

5 tipů, jak si s dětmi užít zkoumání a pokusy

Máte chuť se s dětmi pustit do zkoumání a pokusů, ale nevíte jak? Bojíte se nepořádku, nebo nevíte, jak začít? Dokonce Vám možná z našich návodů připadá, že to pro Vaše děti není. Že je to nebude bavit. Nebo že je nechcete nuceně něco učit. Ale nebojte. Dneska bych Vám...

Více

Černá a bílá

Je možné, že různé barvy se na sluníčku zahřívají různě? A která bude na slunci teplejší a která chladnější? Pojďte to s dětmi zjistit do tohoto experimentu.

Více