Pročtené léto

O stopách

3. týden

Čas o prázdninách letí rychlostí blesku, a tak s odřenýma ušima (v poslední den) přidávám naše tipy k dalšímu tématu projektu Pročtené léto, které pořádá Mravenčí chůva

Jak jste si užili téma minulého týdne O počasí? Moc mě potěšilo, jaký ohlas mělo hádání knížky dle obrázků, a že všichni správně poznali Vyprávění o pejskovi a kočičce. 

Téma tohoto týdne je: O stopách. 

Poprvé jsem se u hledání vhodné knížky trošku zapotila. Přímo o stopách se mi podařilo vystopovat u nás doma pouze jednu knížku. Na první pohled se k létu ne zcela hodí, ale možná právě naopak pohled na stopy ve sněhu nás v parných dnech trošku ochladí (alespoň na duchu).

Poznáte dnešní knížku?

Dnes je to obzvláště těžké a nebudu vás ani napínat. Tato knížka totiž nemá příběh, který by se dal převést do obrázků. Najdete v ní ale stopy v reálné velikosti všech těchto zvířátek a i nás, lidí. Je to knížka Kdopak to tu běžel. Dozvíte se, jaké stopy ve sněhu zanechá třeba jelen nebo divoké prase. Také můžete prozkoumat rozdíl mezi stopou kočky, psa a lišky. Pojďte se trochu ochladit pohledem na sníh a užít si stopování zvířátek.