Pročtené léto

O sendvičích

7. týden

Letní prázdniny pomalu končí, a tak je tu už 8. týden Pročteného léta. Tématem tohoto týdne jsou sendviče a taky pikniky. Dneska se to vážně hodí, protože jakmile dopíšu své tipy na knížky, vyrazíme na piknik. Musíme vyrazit včas, jinak nás dle předpovědi stihne bouřka. 

Tak to nebudeme moc protahovat a rovnou skočíme do dnešních tipů.

V prvních týdnech jsem vám chystala hádání knížky podle obrázků, které mělo vždy velký úspěch. Ovšem ne každá knížka má příběh, který by šel převést do obrázků, a taky v emotikonech často nemůžu najít ty nejpotřebnější obrázky. Dneska se to ale povedlo! Zkuste poznat, jakou knížku jsem pro vás vybrala. 

Dnešní téma

Ano, máme tu opět knížku o pejskovi a kočičce a tentokrát příběh o tom Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. Tento příběh znají asi úplně všichni rodiče a myslím, že i další generace ho ocení. Pan Čapek byl opravdu Pan spisovatel a všechny jeho příběhy o Pejskovi a kočičce jsou úžasné. Máte mezi nimi nějaký svůj oblíbený?

Druhá knížka je o Elince. Malé králičí holčičce a jejích sourozencích a o tom, jak vyrazili na ryby a piknik. Je to moc krásně ilustrovaná knížka s milým příběhem. Myslím, že dvouleté děti si ji určitě zamilují.

Ještě vám musím ukázat i tuto knížku. Je celá obrázková, ale příběhů se v ní najde spousta. Je to knížka Rok ve školce a piknik v ní najdete taky. U jejího prohlížení se zabaví jak malé děti, tak větší. Můžete v ní zkusit hledat jednotlivé děti, nebo třeba kočku, která je skrytá v každém obrázku.