Pročtené léto

O jeskyních

6. týden

Už jste s dětmi byli v jeskyni? A jak jste to zvládli? My jsme s dětmi nakoukli do Punkevních jeskyní, ale vypadalo, že by se tam holky bály, a tak jsme si prohlédli stánky, koupili plyšového pejska a podívali se na obrázky z jeskyní.

Jak již asi tušíte, téma tohoto týdne je: O jeskyních

Popravdě najít knížku o jeskyních, to byl teda výkon.  Mnohem jednodušší bylo se vydat na celodenní výlet se třemi dětmi do Macochy a k jeskyním, než prolistovat celou naší knihovnu. Moje mravenčí práce se ale vyplatila a slavnostně jsem vytáhla dokonce dvě knížky, ve kterých je jeskyně. 

A jaké to jsou? Pojďte se dál podívat.

Dnešní téma

První knížkou je Šmalcova abeceda. Jak správně asi tušíte, jeskyni najdete pod písmenem J. V této knížce najdete pro každé písmenko abecedy dvojstrannou s básničkou a ilustrací. Na ilustraci vždy můžete najít spoustu věcí, které začínají na dané písmenko. Tak třeba u písmenka J kromě jeskyně je také jogurt, jezevec, jezevčík, jahoda a další. A nebojte, na konci knížky je i nápověda, co všechno se na obrázku dá najít. 

Druhou knížkou, kde se mi podařilo po důkladným hledání najít jeskyni jsou Vílí pohádky. Zde v příběhu o písečné bouři se Abdul před bouří schová do jeskyně. Každá pohádka v této knížce s sebou nese poselství, které je na závěr krátce shrnuto. Jsou to všechno milé pohádky před spaním. O něco lepší mi ale přijdou Budhovy pohádky ze stejné série.