Pročtené léto

O hradech

7. týden

Hrady jsou mé srdcové téma, ale s dětmi po hradech zatím moc necestujeme. Klasické prohlídky hradů a zámků mě nikdy moc nebavily. Poslouchání dlouhého výčtu jmen a letopočtů a všemožných příbuzenských vztahů mě dokonale uspávalo. Dneska už je to určitě lepší, ale stejně jsem neměla odvahu s malými dětmi na nějakou prohlídku vyrazit.

Teď si možná říkáte, proč je to tedy mé srdcové téma. Kdysi dávno jsem totiž jezdívala po hradech se skupinou historického šermu, se kterou jsme „oživovali“ hrady. To bylo moc prýma a pokud narazím na nějakou takovou akci, tak tam určitě děti vezmu.

Doma mám samé holčičky, takže princezny jsou u nás důležité téma a taky samozřejmě víly a jednorožci. A tím se dostávám už k tématu Pročteného léta pro tento týden, které je „O hradech“.

Pojďte si přečíst, které knížky nás teď o hradech nejvíce nadchly. 

Dnešní téma

o hradech

První knížka je o Elze a jmenuje se Ledové království. Pokud máte doma taky alespoň jednu holčičku, tak bych si zkusila tipnout, že Elzu dobře znáte. Knížky o pohádkách z televize moc nevyhledávám, ale musím uznat, že tahle je celkem fajn. Jsou v ní dva příběhy a u obou jsem se holkami nasmála.

Ledové království
Ledové království

Ovšem tato druhá knížka, tak ta je pro mě top těchto prázdnin. Je to knížka o princezně Růže.  Měla jsem obavu, jestli dvouletou a čtyřletou už bude bavit komiks a jestli se to vůbec bude dát předčítat. Hned na prvních stránkách jsem pochopila, že jsem se spíš měla bát toho, kolikrát budu schopná tuhle knížku každý den přečíst. Nadchla nás všechny. Super je, že i děti vtáhne do děje a musejí po cestě pomáhat s různými úkoly.