Pročtené léto

O batozích (kufrech)

1. týden

O projektu “Pročtené léto”, které u nás organizuje on-line magazín Mravenčí chůva, jsem se dozvěděla celkem náhodou. A jelikož miluji knížky a také se ráda pouštím do všech možných projektů, tak jsem se hned přihlásila. 

Moje holky (4 a 2 roky) se už láskou ke knížkám nakazily a pořád chtějí, abych jim četla. Nejmladší budou z chvilku 2 měsíce, tak ta zatím na literaturu žádné nároky nemá. Každopádně knihy u nás frčí a také se u nás dost hromadí.

A co je to “pročtené léto”. Je to projekt, který vznikl na Slovensku a jeho cílem je inspirovat rodiče, aby si našli chvilku a sedli si s dětmi a četli. Projekt běží celé letní prázdniny a pro každý týden je připravené jedno téma. K tomuto tématu na blog vyberu a představím nějakou z našich oblíbených knih nebo z knih, které se chystáme číst. 

Poznáte dnešní knížku?

Honzíkova cesta

Jakmile jsem si přečetla téma prvního týdne, měla jsem jasno. Tuto knížku určitě znáte. Je to Honzíkova cesta. Našli jsme ji v knihovně u dědy a pak byla několik týdnů u nás hit číslo jedna. Pravda, je to už stará knížka, a jak můžete vidět na fotkách, je už hodně čtená. Přesto se do ní holky zamilovaly. Jak by ne. Je napsaná tak čtivě a krásným jazykem, že se i úžasně čte nahlas. To se u spousty dětských knih říct nedá. 

A proč jsem Honzíkovu cestu vybrala do týdne „O kufrech“? Hned v první kapitole maminka balí pro Honzíka kufr na cestu k babičce. Druhý den už Honzík vyráží poprvé sám vlakem za babičkou a dědou do Koníkovic, kde zažívá spoustu dobrodružství. 

Nejoblíbenější byla u nás hned druhá kapitola, jak jede Honzík sám vlakem. Myslím, že holky fascinovalo to, že i když se Honzík bál, tak cestu vlakem až do Koníkovic zvládl. Tuto kapitolu a kapitolu o tom, jak hrál Honzík kuličky, jsem jim četla snad tisíckrát (nebo alespoň třicetkrát).

Honzíkova cesta je jednoduše milá a krásně ilustrovaná knížka, která se i dobře čte a poslouchá. 

Pamatujete si z dětství Honzíkovu cestu? A už jste ji četli dětem? Budu moc ráda, když mi napíšete, jestli je u vás Honzíkova cesta také populární. A nebo mi dejte tip na vaše oblíbené knížky o batozích či kufrech.