Experimenty

Černá a bílá

Je možné, že různé barvy se na sluníčku zahřívají různě? A která bude na slunci teplejší a která chladnější? Pojďte to s dětmi zjistit do tohoto experimentu.

Více

Kostra listu

Jsou kulaté, podlouhlé, srdíčkové. Některé mají hladký okraj a některé mají okraj jako pila. Pokud jste si přečetli název tohoto pokusu, tak vám je určitě jasné, že mluvím o listech. Pojďte je dnes blíže prozkoumat pomocí experimentu.

Více
Mravenec experiment

Co by si dal mravenec na snídani?

Pojďte si s dětmi také vyzkoušet, co si mravenci nejraději dají ke snídani. Je to výborná aktivita na procvičení vědeckého myšlení, od plánovaní experimentu, stanovení předpokladu až po vyhodnocování závěrů.

Více

Zakopej to!

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak dlouho se v zemi rozkládá banánová slupka? Nebo bavlněné trenky? A co ty pohozené kapesníčky v lese? Pojďte si to s dětmi vyzkoušet a na vlastní oči si ověřit, s čím si příroda poradí a co už je na ní moc.

Více
Experiment pro děti se vzlínavostí vody

Experiment se vzlínavostí vody aneb malujeme vodou

Gravitace je mocná a všechny nás drží při zemi. Překonat ji vyžaduje velké úsilí. Ovšem voda a jiné tekutiny jsou pro gravitaci statečnými soupeři. Jen si vzpomeňte kolik lidí řeší vlhkost ve zdech a vzlínání vody. Voda jakoby na gravitaci zapomněla a bezstarostně si šplhá vzhůru. A právě tuto vlastnost...

Více