Experimenty

Domácí bublifuk

Jakmile moje holky zahlédnou bublifuk, jedné co slyším je “Bubliny, bubliny, bubliny” a pak také “Ještě, ještě a víc a větší bubliny.”

Před pár dny našly prázdný obal od bublifuku a jelikož je do obchodu s bublifuky daleko, začala jsem přemýšlet, jak udělat bublifuk doma.

Přesto, že jsem toho o domácích receptech na bublifuk neslyšela moc dobrého, rozhodla jsem se to vyzkoušet. Opravdu mě hodně překvapilo, že hned první recept dopadl velice dobře a bublifuk skutečně funguje a bublinkuje nad moje očekáváníAno, nedělá takovou hromadu bublin, jako ten kupovaný, ale přesto toho zvládne dost.

Zkuste si ho s námi připravit také 🙂

Co budeme potřebovat?

Bublifuk_4

Postup je velice snadný. Vše pouze smíchejte dohromady a máte hotovo. 

Po vychladnutí se můžete pustit do dělání bublinek. U nás doma je spousta prázdných nádob od bublifuků, tak jsem je naplnila touto směsí a můžeme vesele bublinkovat. Škrob má tendenci usedat na dně. Před každým použitím doporučuji bublifuk protřepat. Případná sedlina dle mých zkušeností nemá na funkci významný vliv.

Pokud máte tip, čím se dají dělat bublinky, kromě klasického očka, které bývá v kupovaných bublifucích, určitě se o něj podělte v naší facebook skupině. Nebo se podělte i o váš zaručený bublifukový recept.

TIP: Vodu použijte opravdu teplou, ve které se snadněji rozpustí cukr i škrob.